Zabawki sensoryczne

Pozwól dziecku odkrywać świat dzięki doskonałym zabawkom sensorycznym. To klucz do rozwoju malucha – dziecko uczy się dzięki temu integracji zmysłowej. Pomóż mu w pełni zintegrować zmysły. Zastanawiasz się, czy kupić tego rodzaju zabawkę sensoryczną? Jeśli tak, pamiętaj, że wpłynie ona dobrze na zmysł słuchu oraz dotyku małego dziecka. Ponadto tego typu produkty sprawiają, że wzrok malucha szybciej się rozwija i przyczyniają się do prawidłowego rozwoju intelektualnego oraz nabywania nowych umiejętności. Integracja zmysłów np. poprzez kostki to sprawdzony sposób na świetną zabawę, która wciągnie najmłodsze dzieci. Zabawka sensoryczna może być przeznaczona nawet dla rocznego dziecka.

Zobacz, jak szybko rozwija się Twoje dziecko. W tym dziale znajdziemy zabawki sensoryczne dla dzieci działające na słuch, dotyk, smak i węch. Każda z nich otwiera umysł dziecka na świat, część z zabawek przez nas polecanych to pomoce sensoryczne używane również w terapii Integracji Sensorycznej.

Zabawki Sensoryczne gniotki - idealne dla niemowląt

Nie bez powodu mówi się, że dziecko poznaje świat zmysłami. Rozwój sensoryczny Twojego szkraba przebiega szczególnie intensywnie w kilku pierwszych latach życia, dlatego należy o niego dbać już od pierwszych dni. Jak to zrobić? Oprócz przeróżnych zabaw stymulujących zmysły malucha warto dostarczyć mu także atrakcyjne zabawki do sensoryki. Podsuń dziecku książeczki kontrastowe, które przyciągną jego wzrok, pozwól ściskać w małych rączkach gniotki sensoryczne, daj mu do zabawy przedmioty o różnych fakturach – gładkie, śliskie, chropowate, a także zaproponuj nawlekaną, grzechoczącą lub szeleszczącą zabawkę. A potem… obserwuj, jak zmienia się wyraz twarzy dziecka i co lubi najbardziej!

Wybór zabawek sensorycznych. Dlaczego integracja sensoryczna jest tak ważna również dla starszych dzieci?

Czy wiesz, że integracja sensoryczna, czyli zbieranie i przetwarzanie informacji ze świata zewnętrznego poprzez zmysły, zachodzi już w życiu płodowym dziecka? To właśnie wtedy rozwijają się trzy podstawowe układy sensoryczne: przedsionkowy – odpowiedzialny za odczuwanie ruchu liniowego i rotacyjnego, proprioceptywny – dostarcza informacji o położeniu własnego ciała i czuciu głębokim oraz dotykowy, który gromadzi informacje o nacisku, dotyku, temperaturze i powierzchniach, z jakimi skóra ma kontakt. Dziecko (dorosły również) zbiera informacje z otaczającego je świata poprzez zmysł wzroku, węchu, słuchu i dotyku, a jakość integracji i przetwarzania tych danych ma kolosalne znaczenie dla sensorycznego rozwoju dziecka, samopoczucia i umiejętności – wpływa na jego nadwrażliwości, podwrażliwości, a także na sposób, w jaki się odżywia i funkcjonuje.

Pomoce sensoryczne - szeroki wybór zabawek.  Pobudź zmysły dotyku, wzroku i słuchu malucha.

Zabawki sensoryczne to nie tylko praca z niemowlętami, ale też dziećmi starszymi, a praca nad małą motoryką to jedno z trudniejszych zadań dla rodziców. Kontakt z przedmiotami o różnych fakturach, wielkości, plastyczności i temperaturze jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju układu dotykowego. Zmysł słuchu maluszka usprawnią odpowiednio dobrane instrumenty muzyczne (lecz nie te przebodźcowujące!), których rodzaj i rozmiar wybieramy zgodnie z wiekiem dziecka – znajdziemy wśród nich zabawki sensoryczne dla niemowlaka, rocznego dziecka, dwulatka i starszych dzieci. Wzrok malucha przyciągną żywe kolory i migoczące elementy zabawek. Bardzo ważnym aspektem jest łatwość w pielęgnacji, jak wiadomo najmłodsze dzieci poznają świat zarówno rękoma jak i buzią. Wielu klientów którzy chodzą z dzieckiem na terapię szuka piłek sensorycznych o różnej wielkości. Co istotne, mamy je w sprzedaży pojedynczej jak i w zestawach.Aby wesprzeć dziecko w procesie integracji sensorycznej, zapewnij mu odpowiednie zabawki sensoryczne, np.:

  • Tullo – Piłki sensoryczne buźki, 6 szt. - każda ma inną fakturę. Piłeczki można ściskać, ale można nimi również wykonać masaż, który rozluźni napięcie mięśniowe maluszka. Lekarze pediatrzy polecają zabawki sensoryczne już dla niemowlaków. Polska firma Tullo stawia na najlepsze wykonanie, wszystkie zabawki zostały przetestowane i są dopuszczone do stosowania dla dzieci od zaraz po urodzeniu. Te zabawki sensoryczne dla niemowląt wykonane zostały z bezpiecznych materiałów, dzięki czemu dzieci śmiało mogą nawet je gryźć.

  • Ser z myszkami, Jabłko z robaczkami – rewelacyjne zabawki sensoryczne dla 2 latka, ale nie tylko! Zabawki sensoryczne to nie tylko praca z niemowlętami, ale też dziećmi starszymi, a praca nad małą motoryką to jedno z trudniejszych zadań dla rodziców. Wyciskanie myszek i robaczków relaksuje, pobudza zmysł dotyku i wzroku zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

  • Fat Brain Toys – Bąbelki Dimpl - seria zabawek dla najmłodszych. Te zabawki - 6 mcy pobudzą zarówno dotyk, jak i wzrok dziecka. Bąbelki przyciągają wzrok różnymi, żywymi kolorami, a każdy z nich wciska się nieco inaczej.

  • Piasek kinetyczny – zapewni dobrą zabawę każdemu dziecku, dodatkowo pozwoli mu się wyciszyć i zrelaksować. Przesypywanie go w palcach przyjemnie odpręża.

  • Goki – Memory dźwiękowe – inspirująca wersja popularnego memo, rozwijająca zmysł słuchu. Odnajduj dźwiękowe pary i baw się razem z dzieckiem.

  • Goki – Memory wagowe – niezwykle ciekawe memo, które stawia poprzeczkę wyżej. Nie dosyć, że stymuluje dotyk, to uczy graczy rozróżniać i porównywać wagę przedmiotów.

  • B.toys – Piłki sensoryczne z piłką świecącą – kolejne zabawki 6 msc. Każda piłka jest inna – jedna świeci, druga piszczy, trzecia grzechocze, a czwarta ma kolczaste wypustki, dzięki czemu jest świetnym gryzakiem.

  • Kastaniety, gwizdki, trąbka, marakasy, tamburyny – te instrumenty muzyczne wspaniale uwrażliwią i dostymulują słuch dziecka. Fantastyczne zabawki sensoryczne dla 2 latka, roczniaka i niemowlaka. Znajdziesz u nas produkty znanych firm, takich jak Djeco, Janod, BigJigs Toys, AdamToys i Moulin Roty.

  • Djeco – Piłka plażowa Kawaii ze złotym brokatem – Duża, kolorowa, dmuchana piłka, wypełniona złotym brokatem. Pozwala stymulować dotyk i wzrok dziecka. Idealna na prezent.

  • Sensoryka do również usta i język, logopedzi bardzo polecają zabawki dmuchane, jedną z nich jest dmuchawka do firmy Goki - drewniana rura, na którą nakładamy styropianową piłeczkę i tak dmuchamy aby się unosiła.

 

Zabawki sensoryczne
Średnia ocena: 4.6
Na podstawie: 105 ocen
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl