Zabawki kreatywne

Wyobraźnia dziecka jest niczym nieograniczona. Nasze zabawki pomagają odkryć kierunek, w którym najlepiej podążać, aby odkryć talent i kreatywność Twojego dziecka. Zabawki dla dziecka mogą nie tylko bawić, ale także uczyć. Jest to możliwe niezależnie od tego, czy są to zabawki kreatywne dla 2-latki czy też dla 7-latka.

Na etapie dorastania ważne jest, by kreatywne zabawy umożliwiały prawidłowy rozwój już od najmłodszych lat. Co to oznacza? Zabawki powinny być tak dobrane, aby połączyć dobrą rozrywkę z rozwijaniem inwencji twórczej.

W takim przypadku zestaw drewnianych, kolorowych koralików będzie idealnym prezentem. Tego typu akcesoria pozwalają na przygotowywanie dziecięcej biżuterii (wisiorków itp.), dzięki czemu maluch rozwija zdolności artystyczne oraz trenuje swoją dziecięcą wyobraźnię.

Zabawki kreatywne to zabawa w tworzenie, a w różnym wieku dziecko wybiera inną drogę kreacji. Dla młodszych dzieci np. dwulatków mogą to być klocki jeżyki które w łatwy sposób się łączą i co ważne rozłączają. Dla starszych na przykład naklejki wielokrotnego użytku, można więc tworzyć historię i zmieniać je wielokrotnie. Polska firma Marioinex wprowadziła na rynek wspaniałe klocki wafle w których zarówno dziewczynki jak i chłopcy potrafią wyczarować cuda. Zestawy dla 7-latków od francuskiej firmy Djeco z serii Zig&go to możliwość tworzenia torów typu akcja i reakcja, dziecko może się poczuć jak MacGyver. Chłopcy około 3-lat lubią bawić się w majsterkowiczów, zestawy do skręcania to świetny wybór, duże drewniane elementy oraz duże śruby są stworzone dla małych rączek.

Wiele możliwości

Oczywiście koraliki do dziecięcej biżuterii to nie jedyny pomysł na kreatywne zabawki. Dobrym rozwiązaniem są także te edukacyjne, dzięki którym możliwy jest rozwój inwencji twórczej u dziecka. W tym celu można wykorzystać np. długopisy na wodę od Melissa & Doug zwane Water Wow – ta kreatywna zabawka pozwala na tworzenie fantastycznych rysunków, które po wyschnięciu znikają. Oznacza to, że może być wykorzystywana przez dziecko nawet przez wiele tygodni. W odróżnieniu od innych podarunków z pewnością nie zostanie rzucony w kąt już po kilku chwilach. Jest to ciekawy pomysł na zabawki kreatywne dla 4-latki, niemniej jednak zestaw długopisów na wodę może być dobrym rozwiązaniem na prezent także np. dla 5-latki.

Zabawki kreatywne dopasowane do wieku dzieci

O ile w przypadku najmniejszych pociech długopisy na wodę czy koraliki będą wystarczające, to nieco starsze mogą mieć większe wymagania. Czy oznacza to, że zabawki plastyczne dla większych pociech, łączące w sobie naukę i zabawę, są nieosiągalne? Nie – jest wręcz przeciwnie. Zestaw artystyczny dla dzieci rozpoczynających szkołę podstawową także obejmują różnorodne produkty. Takie zabawki dla 6-latków to np. komplety plastyczne służące do ozdabiania brokatem lub innymi elementami. Ponieważ są one wyposażone w niewielką książeczkę zawierającą instrukcję, dziecko może od najmłodszych lat uczyć się, w jaki sposób wykorzystywać zdobywane informacje.

Kreatywność dziecka

Już dziś podsuwaj swojemu dziecku pomysły i sprawdź w czym odnajduje się najlepiej. Warto poznać pasję i talent teraz kiedy dziecko nie ma jeszcze obowiązków szkolnych, kiedy może bawić się bez ograniczeń - wykorzystaj to. Zabawki kreatywne posortowaliśmy na różne kategorie dzięki czemu łatwiej będzie trafić na właściwą dla Twojego kreatywnego dziecka.

Zabawki kreatywne
Średnia ocena: 4.5
Na podstawie: 122 ocen
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl