Djeco - Gra karciana Bogoss

Dostępność: towar dostępny
Wysyłka w: 24 godzin
cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.36
Producent: Djeco
Kod produktu: dj05160

Gwarancja udanej zabawy !

Gra karciana Bogoss 

Celem gry jest zebranie 2 prawidłowych, zielonych szkieletów albo 1 uszkodzonego w kolorze czerwonym

Jak grać? - Każdy gracz otrzymuje po 6 kart, reszta zostaje na stole. Najmłodszy gracz rozpoczyna rozgrywkę, reszta kolejki odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Pierwszy gracz zadaje pytanie do wybranego przez siebie innego gracza o daną część szkieletu (np. noga/ręka), której brakuje mu do kompletu (komplet = 2 nogi, 2 ramiona, czaszka i żebra). W przypadku kiedy zapytany gracz posiada wskazaną część ciała, musi ją oddać pytającemu (niezależnie od koloru jaki ma). 

Jeżeli gracz otrzyma zieloną kartę (zdrowy szkielet), może zapytać o następną kartę tego samego lub innego gracza, natomiast jeżeli otrzyma czerwoną (uszkodzony szkielet), nie ma możliwości żądać kolejnej karty. Ruch należy do następnego gracza.

W przypadku, kiedy gracz nie dostanie żądanej przez siebie karty, niezależnie od koloru - dobiera kartę z talii na stole. Jeśli trafi na żądaną przez siebie kartę, może zażądać kolejnej, a jeśli nie - bierze kartę i kolejka przechodzi na następnego gracza.

Joker może zastąpić każdą potrzebną kartę z brakującym elementem szkieletu, niezależnie od koloru. Jednak należy pamiętać, że jokera nie można żądać od innych graczy!

 

 

Gra kończy się kiedy jeden z graczy ułoży na stole - 2 zielone szkielety lub 1 czerwony.

Dla większej zabawy karty świecą w ciemności. Trzeba je naświetlić kilka minut przed rozdaniem. Połamane szkielety mają przerywaną linię. Duża karta ma świecącą ramkę, dlatego dobrze ją położyć pod talią, która ma się znajdować na stole.

W zestawie: 44 karty świecące w ciemności

 

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: ok. 15 minut

Wymiary opakowania: 15,6x11,7x2,8 cm

Wiek: od 6 do 99 roku życia

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl