Fat Brain Toys - Gra kurnik Peek-A-Doodle Doo

Dostępność: BRAK TOWARU
cena: 108,00 zł 108.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.58544
Producent: Fat Brain Toys
Kod produktu: FA093-1
Pin It

Gwarancja udanej zabawy !

Genialna gra pamięciowa inspirowana klasycznym memory, jednak wersja ta, jest dużo bardziej zaawansowana, ponieważ ćwiczy nie tylko pamięć i koncentrację, ale również koordynację ręka-oko oraz liczenie do 15. 

Celem gry jest zdobycie jajek, a następnie ich ukrycie przed innymi graczami. Wygrywa osoba, która ma najmniej popękane jajko w kurniku. 

Pierwsza część gry - szukanie:

Najpierw rozkładamy 15 gniazd, a następnie kładziemy w nich 12 białych jajek i zakrywamy je kurkami. Każdy gracz otrzymuje 1 gniazdo z wynikami, 1 kolorowe jajko oraz opakowanie na znalezione jajka, które kładziemy przy planszy. Kolorowe jajko należy umieścić na polu START. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz podnosząc kurczaka. Jeśli jest pod nim jajko - zbiera je i umieszcza w swoim opakowaniu na jajka, po czym ustawia kurczaka w innym pustym gniazdku. Jeżeli pod kurczakiem nie było jajka, wtedy odkłada go na to samo miejsce, a kolorowe jajko przesuwa na planszy wyników. Gra trwa do zebraniu wszystkich 12 jajek.

Gracz, którego jajko będzie zupełnie rozbite w gnieździe wyników - przegrywa.

Druga część gry - chowanie:

Po tym, gdy wszystkie jajka zostaną odnalezione, zwycięzca bierze jajko z opakowania, a następnie chowa je pod dowolnie wybraną przez siebie kurkę. Jeśli było pod nią jajo, należy umieścić je na innym, wolnym gnieździe i przykryć je kurą, którą się podniosło. Jako, że na pierwszym gnieździe było jajko, gracz musi przesunąć swoje kolorowe jajko na kolejne pole w gnieździe wyników. Następny gracz szuka kurki w gnieździe bez jaja, żeby zakryć te wcześniej odsłonięte. 

Gra trwa do momentu, kiedy wszystkie 12 jajek zostanie ukrytych pod kurkami.

Zestaw zawiera: 12 białych jaj, 12 kur, 15 gniazd, 4 gniazda wyników, 4 kolorowe jajka (zielone, niebieskie, pomarańczowe, żółte)

 

Wiek: od 3 roku życia

Opinie o produkcie (0)
do góry

Formy wysyłki:

X
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl