Djeco - Gra planszowa dyskusyjna bla bla bla

Dostępność: BRAK TOWARU
cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.32
Producent: Djeco
Kod produktu: DJ08462
Pin It

Gwarancja udanej zabawy !

Bla bla bla dyskusyjna gra dla dzieci

Zawartość opakowania: 240 kart + 1 kostka

 

Cel gry – wygrać jak najwięcej kart.

Przygotowanie do gry:

1. Przed przystąpieniem do gry należy ustalić zasady:

1. długość rozgrywki (po tym czasie gracz, który zgromadził największą liczbę kart – wygrywa),

2. liczba punktów (kart) do zdobycia, która zapewnia wygraną,

1. każdy z graczy otrzymuje po 5 kart, reszta zostaje ułożona na stosie.

Jak grać:

1. zaczyna najstarszy gracz – on będzie sędzią w tej rundzie, rzuca kostką. Pozostali gracze muszą wyrazić zgodę na 1 z 3 gier przedstawionych na obrazkach rzuconej kostki.

I wersjapowiązania kart – sędzia odkrywa pierwszą kartę ze stosiku, pozostali gracze muszą położyć kartę

odpowiadającą tematycznie karcie wyciągniętej przez sędziego.

Np. kartą wyciągniętą przez sędziego jest krowa. Gracze muszą położyć karty tematycznie związane z krową, np. Mleko (krowa daje mleko) bądź z obrazkiem łąki (krowa pasie się na łące). Kiedy wszyscy gracze wybiorą swoja kartę kładą ją przed sobą i zgodnie z ruchem wskazówek zegara odkrywają ją po kolei tłumacząc sędziemu powiązania swojej karty z wylosowaną. Oczywiście karty dobierają tylko z tych, które mają w ręce (te, które otrzymali podczas rozdawania), czasem bardzo trudno jest znaleźć powiązanie. Sędzia rozstrzyga która z kart była najlepiej powiązana, gracz, który wygrał, dostaje w nagrodę kartę do której trzeba było dobrać tematycznie resztę kart.

Gracz, który otrzymał tą kartę odkłada ją na bok – karta reprezentuje 1 wygrany punkt. Każdy z graczy chowa pod spód stosu kartę, której użył w tej partii i dobiera z góry stosu następną kartę, tak aby zawsze miał w ręce 5 kart.

Następnie kostką rzuca kolejny gracz, on zostaje sędzią itd.

II wersja – portret Chińczyka

Każdy z graczy wybiera ze swoich kart taką kartę, która najlepiej go przedstawia. Następnie kładzie ją przed sobą obrazkiem do dołu. Kiedy wszyscy gracze położą już swoje karty, należy je wymieszać, a potem sędzia podnosi je i ogląda. Próbuje zgadnąć jaka kartę wybrał każdy gracz i uzasadnić swoją decyzję. Sędzia wygrywa każdą z dobrze dopasowanych kart. Karty niedopasowane wracają na spód stosu, a gracze dobierają karty tak, aby zawsze mieć 5 kart w ręce. I przychodzi kolej na następnego gracza, który zostaje sędzią (gra toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara) itd.

III wersja – opowieść

Sędzia odwraca pierwszą kartę ze stosu kart. Gracze wybierają dwie karty z kart, które mają w ręce, tak aby utworzyć historię z kart wyciągniętych przez sędziego. Kiedy gracze wybiorą swoje karty, kładą je przed sobą i zaczynają po kolei (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) opowiadać historię którą wymyślili. Np. "robiłam balony z gumy do żucia o smaku owocowym i kiedy pękła zrobiła kwak, kwak jak kaczka" Sędzia decyduje czyja opowieść była najlepsza. W nagrodę gracz dostaje kartę wyciągniętą ze stosu przez sędziego. Karta jest odkładana na bok jako symbol wygranego punktu. Każdy z graczy wkłada pod spód stosu karty, które służyły mu do stworzenia opowiadania i bierze z góry stosu 2 karty tak, aby mieć zawsze 5 w ręce. Następuje zmiana, kolejny gracz bierze kostkę stając się sędzią,  itd.

 

Liczba graczy: 3-5

Wymiary opakowania: 21,5x3x21,5 cm

Wiek: od 7 do 99 roku życia

Opinie o produkcie (0)
do góry

Formy wysyłki:

X
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl