Djeco - Gra karciana Sakapuss

Dostępność: BRAK TOWARU
cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.77
Producent: Djeco
Kod produktu: DJ05111
Pin It

Gwarancja udanej zabawy !

Zawartość: 45 kart: 20 kart kocich, 18 kart pasożytów (wszy, pchły, kleszcze oraz 6 kart owadobójczych), 1 karta prysznic.

Cel gry: pod koniec gry mieć jak najmniej kart z insektami.

Zasady gry: Liczba używanych do gry kart kocich jest uzależniona od liczby graczy, np. gdy jest 3 uczestników należy wziąć 3 serie, a w każdej 4 identyczne karty. Potasuj kocie karty i rozdaj graczom. Karty z insektami, ze środkami owadobójczymi oraz kartę prysznic należy razem potasować i ułożyć w talii na środku. Celem gry jest skompletowanie 4 kart z identycznymi kotami. Gra odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gracze jednocześnie podają 1 kartę osobie po lewej stronie (nie pokazując pozostałym). Wymiana kart kończy się dopiero gdy komuś uda się skompletować 4 identyczne kocie karty.

Gracz, który uzbierał serię 4 kotów, klepie dłonią talię kart na środku. Pozostali gracze, także powinni jak najszybciej dotknąć talii. Gracz, który jako ostatni dotknął talii, bierze z niej 1 kartę i kładzie przed sobą.

W grze są 3 rodzaje kart:

- “pasożyty” - karta reprezentuje lliczbę insektów

- “środek owadobójczy” - gdy ta karta zostaje wyciągnięta, gracz pozbywa się insektów, do których odnosi się ta karta. Jeżeli gracz nie ma tego rodzaju pasożytów - kartę należy włożyć na spód talii

- “prysznic” - gracz pozbywa się wszystkich pasożytów

Wszystkie karty oprócz “kocich”, które zostały użyte (”prysznic”,”owadobójcze”, usunięte “pasożyty”) należy umieścić z powrotem na spodzie talii.

Uwaga: Jeżeli gracz, który jako pierwszy dotknie talii, pomyli się (nie ma 4 identycznych kotów), bierze za karę 2 karty z talii. Kiedy ktoś skompletuje serię kotów, rozpoczyna się kolejna runda. “Kocie” karty należy potasować i ponownie rozdać. Gra trwa 10 tur, po których uczestnicy sprawdzają ilość insektów na swoich kartach.

Wygrywa ten kto ma ich najmniej.

 
Wymiary opakowania: 11,7x8,5x2,8 cm
Wiek: od 6 do 99 roku życia 
Opinie o produkcie (0)
do góry

Formy wysyłki:

X
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl