Prezent dla 5 latka

Dzieci bardzo chętnie poznają świat. Wybierając z naszego asortymentu ciekawy prezent dla 5-latka, chłopca można w prosty sposób zainteresować nowym tematem albo wesprzeć jego pasję. W tym wieku maluchy najczęściej interesują się zwierzętami, kosmosem, przyrodą, a także uwielbiają spędzać czas podczas różnego rodzaju aktywności, jak układanie puzzli czy kolorowanie. Dostępne kreatywne zabawki to świetny pomysł na upominek z okazji urodzin, świąt czy każdej innej okoliczności. 

Książki – wyjątkowy prezent dla 5-latka 

Od dawna zwraca się szczególną uwagę dorosłych na to, jak ważne w rozwoju każdego dziecka są książeczki, a dokładniej ich regularne czytanie i przeglądanie. Dlatego, jeśli interesują Cię uniwersalne prezenty dla chłopca w wieku 5 lat, to postaw na literaturę. Oprócz klasycznych bajek i opowiadań, które świetnie sprawdzą się do czytania na dobranoc czy w ciągu dnia angażując wyobraźnie dziecka, mamy też w ofercie serie „Czytaj z Albikiem”. Te interaktywne książki obsługuje się za pomocą dedykowanego pióra „Albik”. W momencie, kiedy maluch dotyka strony, urządzenie wydaje dźwięk albo czyta tekst. Treści dotyczą najróżniejszych tematów, wśród tytułów są między innymi: Dzikie Zwierzęta, Ciało Człowieka czy Dinozaury. 

Zabawki dla małego naukowca 

Małe dziecko jest bardzo ciekawe świata, a dobrym sposobem na odkrywanie i poznawanie otoczenia jest wykonywanie doświadczeń. Dlatego wyjątkowym prezentem są też edukacyjne zabawki dla 5 latka. Chłopca, mimo tak młodego wieku, mogą już interesować najróżniejsze zagadnienia z zakresu chemii, fizyki czy biologii. W katalogu znajdziesz artykuły, które pozwalają na przeprowadzenie przez najmłodszych wielu bezpiecznym eksperymentów. Dużą popularnością cieszą się zestawy imitujące prawdziwe laboratorium chemiczne. Miłośnikom przyrody natomiast na pewno spodoba się lornetka, dzięki której uda się z bliska przyjrzeć zwierzętom i roślinom. 

Prezenty, które rozwijają wyobraźnie 

Dobrze, jeśli wybrana zabawka dla 5-latka będzie na tyle ciekawa, że zachęci dziecko do aktywności przez dłuższą chwilę. Wśród takich prezentów dla chłopca są najróżniejsze klocki, puzzle i układanki, które dodatkowo uczą logicznego myślenia, skłaniają do tworzenia obiektów na podstawie własnej wyobraźni, a także ćwiczą funkcje manualne. Możliwość konstruowania pojazdów, budynków czy innych przedmiotów jest bardzo angażująca, a przy okazji kształci z zakresu poznawania mechaniki całych przedmiotów czy poszczególnych elementów. Gry planszowe, układanki logiczne czy klocki magnetyczne sprawdzą się też podczas zabawy w większym gronie, np. z rówieśnikami czy rodzeństwem. 

Kreatywne zabawki dla małych artystów 

Jeśli pociecha lubi kreatywnie spędzać czas, to warto zainwestować w artykuły, które wspierają rozwój artystycznego ducha. W tej grupie produktów są wszystkie kolorowanki, rysowniki, zestawy do robienia kolaży, a także gipsowe figurki do malowania czy zabawki DIY (zrób to sam) dla chłopców w wieku 5 lat. Taka rozrywka to sposób na ćwiczenie koncentracji, zdolności motorycznych, a także odkrywanie zamiłowania do sztuki. 

Zapraszam to zapoznania się z naszym asortymentem! 

Prezent dla 5 latka
Średnia ocena: 4.4
Na podstawie: 121 ocen
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl